ASUS ROG G701: prehľad herného notebooku

Začiatkom roka 2017 sa uskutočnila výstava s názvom Consumer Electronics Show. Práve tam ASUS predstavil svoje najnovšie výtvory. Jedným z najsľubnejších detí tejto značky bol herný notebook ROG g701. Čo bude môcť potešiť toto zariadenie svojich majiteľov?

Telo modelu je vyrobené z dvoch materiálov: plastu a hliníka. Táto kombinácia je špecifická svojou vlastnou cestou. Takže kryt monitora je úplne vyrobený z hliníka, ale horná časť puzdra je hybridná. Vonkajšie všetko vyzerá, akoby kovový okraj obklopoval plastový ” Ostrov.”Povrch plastu je drsný . Výtlačky na ňom zostávajú, ale sú len mierne viditeľné. Pokiaľ ide o Hliník, na kovu nie sú žiadne odtlačky prstov.

Farba modelu je pomerne agresívna. Jeho celé meno znie ako ROG Armor Titanium a plazmová meď. Notebook má strieborný odtieň s medenými oranžovými vložkami.

Pokiaľ ide o obrazovku, všetko sa robí na správnej úrovni. Takže príslušný model je vybavený 17. 3-palcový displej. Pri vytváraní monitora bola použitá matica IPS modelu LG Philips LP173WF4-SPF3. Je vybavený antireflexným povlakom, ktorý poskytuje dobrú viditeľnosť obrazu pri akomkoľvek vonkajšom osvetlení. Pokiaľ ide o rozlíšenie, je to 1920 x 1080 pixelov. Full HD je k dispozícii. Tvorcovia chceli poskytnúť svojmu produktu podporu pre rozlíšenie 4K. Ukázalo sa však, že s týmto uznesením budú mať významné problémy s optimalizáciou hier, takže rozhodnutie zastaviť na Full HD možno nazvať úspešným.

ŠPECIFIKÁCIE klávesnice a touchpadu ASUS ROG g701

Inžinieri spoločnosti ASUS dokončili ROG g701 jednoduchým, ale vysoko kvalitným touchpadom. Tento manipulátor má klasický vzhľad: 2 tlačidlá a dotykový povrch. Rozmery tohto ovládacieho zariadenia sú 120 x 70 mm. tlačidlá manipulátora sú celkom pohodlné; v mnohých ohľadoch je pohodlie zaručené ich veľkou veľkosťou (dĺžka každého 22 mm). Hĺbka depresie je tiež optimálna-len 2 mm.

Pokiaľ ide o klávesnicu, patrí k typu ostrova. Prítomný a numpad, ktorý je veľmi podobný hráčom. Rozmery klávesov, ako je touchpad, sú tiež pomerne veľké: 15. 5 x 15. 5 mm. vzdialenosť medzi tlačidlami je pevná. Je 3. 5 mm.
Porty, bezdrôtové siete a multimédiá ASUS ROG G701

Na ľavej strane zariadenia používateľ nájde:

  • SD zásuvka;
  • 2 porty pre USB 3. 0;
  • Vstup mikrofónu;
  • Výstup pre headset.
  • Pravobok ROG g701 je vybavený:
  • Jeden port pre USB 3. 0;
  • Zásuvka pre USB typ C;
  • Výstup HDMI;
  • Mini-DisplayPort;
  • Konektor pre káblový Internet RJ-45.

Pokiaľ ide o bezdrôtové siete, tu je všetko štandardná verzia Bluetooth 4. 2, rovnako ako Wi-Fi.

Pokiaľ ide o “plnenie”, potom je samozrejme všetko na najvyššej úrovni.
CPU. Srdcom notebooku je štvorjadrový čip nazývaný Intel Core i7-7820HK. Menovitá prevádzková frekvencia každého jadra je 2900 MHz. Pri pretaktovaní sa však výkon jadier môže zvýšiť na 3900 MHz.

RAM. Inžinieri kladený na ROG G701 64 GB RAM. Môžeme povedať, že v tomto ohľade vývojári dokonca preťažili palicu, pretože dnes neexistujú žiadne také hry a aplikácie, ktoré by “absorbovali” viac ako 32 GB pamäte naraz.

Videokarta. Bez preháňania je hlavnou zložkou akéhokoľvek herného počítača. Tu inžinieri vybrali naozaj slušný model-NVIDIA GeForce GTX 1080. Táto grafická karta je už sama o sebe silná, ale tvorcovia šli ešte ďalej a vybrali si model, ktorý mal až 8 GB pridelenej pamäte. Typ použitej pamäte je GDDR5.

Pamäť pre ukladanie súborov. Inžinieri vybavené ROG G701 s dvoma SSD disky RAID 0. Objem každej jednotky je 512 GB.